Ubiór Męski

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ pierwotnie była ściśle ukrywaną bielizną. Zmianom także ulegała jej długość. Dla niższych warstw społecznych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule szyte były z naturalnych materiałów. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które zastąpiły efektowne jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Węższe koszule są bestsellerami, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Wśród nich można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Jesienią warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą wzory geometryczne. Dzięki zróżnicowanym krojom wszyscy Panowie z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.